• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Zespół ogona końskiego

Zespół ogona końskiego

Ukazuje się że owy zespół ogona końskiego to bez wątpienia zespół licznych objawów neurologicznych, który jednocześnie rozwija się na skutek uszkodzenia tak zwanego końcowego odcinka obecnego rdzenia kręgowego nazywanego jednocześnie ogonem końskim. Musimy mieć więc na uwadze, że zespół tegoż ogona końskiego spowodowany jest jednocześnie uciskiem przez dość masywną centralną przepuklinę tegoż krążka międzykręgowego bądź kilku korzeni nerwowych zgodnie ze zwężeniem, czyli stenozą światła kanału kręgowego. Na początku jednak pojawia się swoista przeczulica skóry w obrębie lędźwiowo-krzyżowej.

Skutkuje to również tym, ze łagodne problemy z swoistym podnoszeniem się, a więc sytuacje kiedy nasz pies wstaje oraz kładzie się dość powoli oraz niezbyt chętnie bądź siada dość zachowawczo. Musimy więc mieć na uwadze, że w pewnym momencie daje się również zauważyć pewną chwiejność kończyn tylnych. Ukazuje się, że zwieracz odbytu staje się również rozszerzony oraz zwiotczały, po czym jednocześnie pojawiają się swoiste problemy z nietrzymaniem tegoż kału.

Poza tym również występuje porażenie pęcherza moczowego, a co za tym również idzie bezwiedne oddawanie moczu. Do głównych objawów zalicza się przede wszystkim główne objawy, do których zalicza się: swoisty niedowład dość wiotki kończyn dolnych, a co za tym idzie również zaburzenia szczególnego czucia typu tak zwanego korzeniowego, bądź niemożność oddania tegoż moczu. Wyróżnia się również objawy rozciągowe, jak i również promieniujące bóle, które pojawiają się również w tejże lokalizacji. Jak i również nasilane poprzez kaszel, jak i również kichanie oraz zmiany postawy.

Do kolejnych objawów zalicza się aspekt zaburzenia wszystkich rodzajów tegoż czucia w okolicy krocza, jak i również na pośladkach bądź w części grzbietowej tegoż uda. Istnieje również kilka innych czynników, które bez wątpienia wpływają na uszkodzenie końcowego odcinka konkretnego rdzenia kręgowego. W związku z czym do zespołu takiego ogona końskiego może dojść w wyniku owego urazu, na przykład mocnego ukłucia. Odpowiedzialne może również zwężenie kręgosłupa lędźwiowego, które w danych momentach jest  spowodowane zapaleniem kości oraz stawów czy wadą rozwojową, jak zdiagnozowaną po urodzeniu.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz