• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Wymuszenie jedzenia przez psa

Wymuszenie jedzenia przez psa

Ile razy już widzieliście jak wasz albo pies przyjaciela siedział przy stole pełny jedzenia  i patrzył na was swoim błagającym wzrokiem? Może nawet  czworonóg szczekał tak długo do momentu, dopóki nie otrzymał smakołyku. Takie właśnie praktyki oraz zachowania opanowały  nasze sprytne pieski, aby wymuszać na nas zachować jakich od nas oczekują, jak na przykład ulubionego jedzenia. Najbardziej znaną i chyba najczęściej powtarzaną jest ignorowanie psa, choćby nie wiem co. Niezależnie od tego czy jest to szczeniak czy też już dorosły pies, jego właściciel nigdy nie może poddawać się presji oraz nie może ulegać swojemu psu, dlatego tak często przy charakterystyce różnych ras psów, mówi że dana rasa psa potrzebuje silnego opiekuna, który będzie potrafił  sobie poradzić z psem o charakterze buntownika.

 Ignorować psa, można na kilka sposobów, na przykład właściciel powinien siedzieć bezczynnie i nie zwracać uwagi na swojego psa. Inną zaś sytuacją jest, gdy właściciel siedzi i gdy pies podchodzi do niego prosząc o coś, nagle człowiek wstaje i wychodzi z pokoju ,nie zwracając żadnej uwagi na pupila. W momentach szczekania przez psa oraz jego aktywnego wymuszania, nigdy nie wolno nam na czworonoga krzyczeć a tym bardziej reagować agresywnie.

Powodować to może tylko nasilenie takiego zachowania, ponadto spowodować może złe skojarzenia. Zamiast ignorowania psa, można spróbować wymiany jak na przykład, dawania czegoś psu co na pewno odwróci jego uwagę. Nie jest to jednak takie proste, gdyż pies może bardzo szybko się znudzić i z powrotem zacznie skomleć i wymuszać jedzenie przy stole. Taki sposób radzenia sobie z problemem na pewno  wymaga od właściciela szkolenia i to od czasów szczenięcych. Zaczyna się od nagradzania psa  za poprawne wykonywanie podstawowych czynności jak za pozostanie na swoim posłaniu prawie za każdym razem, gdy my akurat siedzimy przy stole. Z czasem na naszym stole pojawi się jedzenie, i gdy nasz pies zostanie na swoim  posłaniu i zostanie nagrodzony nauczy się, że jest to idealne zachowanie z jego strony. Właśnie wtedy powinien przestać już nas nękać i nachodzić podczas naszych posiłków przy stole. 

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz