• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Udar cieplny u psa

Udar cieplny u psa

Należy wskazać, że swoisty udar cieplny u naszych zwierząt to nic innego jak aspekt przegrzania naszego psa. Dochodzi do niego w momencie nagrzania się głowy, jak i również karku czworonoga, kiedy to temperatura ciała osiąga przeszło czterdzieści jeden stopni Celsjusza. Zatem psy w odróżnieniu od nas ludzi nie mają tak dobrze rozwiniętych gruczołów potowych – skutkuje to tym, że powinny zupełnie inaczej pozbywać się owego ciepła z ich organizmu. Musimy również przekazać, że w momencie, gdy nasz pies chce się w odpowiedni sposób ochłodzić zaczyna ziać, a co za tym idzie jego oddech staje się dość płytki. Skutkuje to tym, że ma to również na celu zdecydowanie szybszą wymianę ciepłego powietrza na chłodniejsze. Przy okazji tętno jest zdecydowanie bardziej szybsze niż zazwyczaj, co za tym idzie możemy również domyślać się, iż coś jest jednak nie tak z naszym pupilem.

Następnymi objawami jest tak zwana dezorientacja psa i popadanie w letarg, jak i również obojętność. Co za tym idzie przy okazji owego przegrzania może również  wystąpić biegunka z licznymi wymiotami bądź nawet drgawki zwierzęcia. Skutkuje to tym, że najgorszą jednak konsekwencją udaru cieplnego u naszych pupili jest jego śmierć. Należy również podkreślić, że najbardziej narażone na działanie bardzo gorącego słońca są te psy o dość ciemnej barwie sierści, a co za tym idzie cierpiące również na choroby układu krążenia bądź oddechowego bądź psy starsze i otyłe.

Musimy mieć również na uwadze, że liczne rasy brachycefaliczne, a więc buldogi i boksery czy nawet mopsy z racji dość małej zdolności efektywnego schładzania organizmów są zdecydowanie bardziej narażone na aspekt przegrzania niż zupełnie inne rasy psów. Pamiętajmy, iż w momencie kiedy jednocześnie wiemy, iż szykuje się dość gorący dzień wyprowadzajmy jednocześnie naszego pupila wtedy, gdy nie jest jednocześnie tak bardzo gorąco, a więc wcześnie rano bądź wieczorem. Będąc jednocześnie z psem na plaży bądź wycieczce pamiętajmy jednocześnie, aby dać mu zimną wodę, jak i również zacienione miejsce, a od czasu do określonego czasu zafundować prysznic wężem ogrodowym czy orzeźwiającą kąpiel w miejscu do tego bezwzględnie przeznaczonym. 

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz