• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Jak zapobiec kleszczom u psa?

Jak zapobiec kleszczom u psa?

Ukazuje się, że kleszcze to pewien rodzaj pajęczaków, które w celu osiągnięcia dojrzałości powinny pożywić się przynajmniej trzykrotnie,  a ludzie, psy, jak i również koty stanowią doskonałe źródło tegoż pokarmu. W związku z czym celem określonych kleszczy jest owa krew, do której jednak dostęp uzyskują przez ugryzienie. Eksperci ukazują, ze moment ten taje się zupełnie bezbolesny, ponieważ kleszcze wydzielają określoną substancję znieczulającą, która jednocześnie znajduje się w ślinie.

Skutkuje to tym, że brak owej świadomości może powodować przede wszystkim przeoczenia oraz bardzo poważne w danych skutkach choroby. Zatem powinniśmy w tym wypadku pomyśleć o owej  profilaktyce, która jednocześnie uchroni nas oraz nasze psy i koty przed licznymi schorzeniami. Podkreśla się również, że owe preparaty przeciw licznym kleszczom, które zabezpieczają w szczególności psy oraz koty – jednak budzą sporo niejasności. Ukazuje się również, że poszczególna  forma ochrony przeciw licznym ,,kleszczom” jest właściwa.

   Wskazuje się jednak, iż odróżnia je potencjalna długość działania licznych substancji aktywnych, a więc związków chemicznych zwalczających jednocześnie określony gatunek kleszczy czy nawet  pcheł. Pamiętajmy zatem, że istotną formą tejże walki staje się ostateczne zabezpieczenie owej skóry psów czy kotów, przez którą liczne pasożyty pobierają naszą bądź naszych zwierząt krew. Ukazuje  w momencie naniesienia  odpowiedniej  ilości insektycydu to wszelkie kleszcze nie będą już stanowiły groźnego zagrożenia.

W związku z czym szczególne znaczenie ma obroża przeciw występującym kleszczom, wbrew ważnym informacjom, nie stanowi jednak owej formy odstraszania pasożytów, a w szczególności zwalcza kleszcze, jak i również pchły wydzielając jednocześnie substancje biologicznie aktywną. Można tu również ukazać krople bądź aerozole. Ukazuje się również, że obroża powinna mieć również stały kontakt z określoną warstwą lipidową skóry, aby owe działanie było skuteczne. Pamiętajmy, że aerozole przeciw licznym kleszczom dostępne sa w sklepach zoologicznych, bądź jednocześnie w placówkach weterynaryjnych co skutkuje tym, że są najczęściej niesłusznie traktowane jako owy zbytek. 

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz