• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Czym kierować się przy wyborze karmy dla psa chorego?

Czym kierować się przy wyborze karmy dla psa chorego?

Czym  kierować się przy wyborze karmy dla chorego psa? Dobieranie odpowiednich sposobów żywienia pieska, który cierpi na wszelakie dolegliwości finansowe jest nadzwyczaj trudne. Głównie dlatego, że dolegliwości, które kojarzone są z zatruciami pokarmowymi, mogą wynikać z poważnych schorzeń. Z tego też powodu, gdy tylko jakieś objawy się ukażą, powinno  udać się weterynarza, biegunka i  wymioty mogą świadczyć o  chorobach nerek, macicy czy wątroby. Za najbezpieczniejszą przy objawach układu pokarmowego typu biegunka czy wymioty, uznaje się dietę mięsno-ryżową, tak więc związaną z niezbyt tłustym, wyłącznie gotowanym mięsem i kleikiem ryżowym, a takim samym, który podajemy dzieciom chorym na zatrucie.

   Wynika to głównie z właściwości kleiku ryżowego, działa osłonowo na chory żołądek i jelita, tym samym delikatnie je lecząc. Dodatkowo, w kleiku są węglowodany, które stanowią idealne źródło energii, niezbędne do procesu regeneracji organizmu psa. Podczas schorzeń układu pokarmowego, dochodzi najczęściej do odwodnienia, dlatego węglowodany się wręcz zbawienne. Pozwala on również na normalizowanie stolca. Przy diecie mięsno – ryżowej, należy pamiętać o podawaniu dużej ilości wody, tak aby stopniowo nawadniać organizm. Nie podaje się jedzenia w  dużej ilości, wystarczy tylko jeden posiłek dziennie. Podczas problemów  ze stanami zapalnymi układu pokarmowego, proponuje się również  wywar z siemienia lnianego.

Należy zalać wodą w ilości pół litra około trzech  łyżeczek  tego zioła, należy je parzyć pod przykryciem przez  mniej więcej dziesięć minut. Po stygnięciu można podawać je czworonogowi. Jeśli pies nie wypije je sam, można spróbować podaj je łyżeczką albo szczypawką. Przy podawaniu siemienia przez strzykawkę, należy pamiętać aby nie wlewać prosto go gardła psa, gdyż może się on zakrztusić. Jest wiele karm na rynku zoologicznym, które będą odpowiednie dla twojego zwierzaka nie tylko zdrowego ale i chorego. Mnóstwo firm proponuje nam karmy dla psów z problemami związanymi z biegunką, wymiotnymi, chorobami nerek czy wątroby ,z nadwagą jednak zawsze należy wcześniej skonsultować się z lekarzem weterynarii po to aby pomóc  a nie zaszkodzić naszemu pupilowi.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz