• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Czy należy ubierać zwierzęta?

Czy należy ubierać zwierzęta?

Kochając naszych małych oraz  dużych przyjaciół i podążając za cywilizacją doprowadzamy, do ich antropomorfizacji. Mieszkamy w mieszkaniach o temperaturze około dwudziestu do dwudziestu dwóch stopni Celsjusza. To nasi pupile mieszkają razem z nami wielokrotnie są ważniejsi od naszych przyjaciół czy bliskich. Nasi pupile sypiają pod ciepłą kołderką, oglądają seriale u naszego boku, wylegują się przy kominku. Nie są w stanie sami zapewnić sobie behawioralnej termoregulacji.

Potrzeba ubierania psa wynika z trybu życia a nie z wielkości organizmu. Psów nie należy dzielić na pochodzenie czy rasy, wielkość ciała oraz ilość podszerstka, gdyż w przypadku ssaka jak człowiek ani rasa, ani narodowość czy wielkość organizmu nie ma żadnego wpływu na dostosowanie się do warunków, tylko tryb życia. Aby pies się nie ubierał, powinien na zewnątrz przebywać przy temperaturach mniej niż trzynaście stopni Celsjusza.

Najlepiej dwa razy dziennie po około cztery godziny, wtedy właśnie jego organizm odpowiednio przygotuje tkankę tłuszczową oraz  okrywę włosową, dlatego takiego psa nie należy ubierać, gdyż jego organizm sam przystosuje się do warunków atmosferycznych. Natomiast jeśli czworonóg mieszka z nami w domu, gdzie większość swojego życia spędza w nim to uniemożliwiamy mu aby  jego organizm przygotował się do zimy, deszczu i wiatru. Wyobraźmy sobie, że wychodząc na siku z psem, nie ubierając go my również wychodzimy z nim w takim stroju w jakim obecnie  przebywaliśmy w mieszkaniu, nie zakładamy ciepłej kurtki , czapki czy szalika.

   Może to stopniowo przyczyniać się do zwiększenia zachorowalności naszego psa. Więc jeśli organizm naszego  psa nie miał sam możliwości dostosować się do warunków pogodowych,  powinniśmy zabezpieczyć go okryciem wierzchnim. Ponieważ nie ubierając naszego pupila narażamy go tym samym na dotkliwe skutki  w przyszłości. Pamiętajmy ,że nie ubieramy psów, które całe życie spędzają w kojcach na dworze. Psy powinno się ubierać od wieku szczenięcego, przyzwyczaić ich do noszenia lekkich bawełnianych koszulek i stopniowo zmieniać garderobę zgodnie z warunkami pogodowymi. Wtedy nasz pies nie przeżywa szoku oraz  bardzo chętnie się ubiera. Musi jednak  mieć szanse aby zrozumieć po co to wszystko jest robione.

Jeśli jednaj będziemy musieli ubrać psa, który nie jest przyzwyczajony do ubierania, nie należy kupować ubranka w formie kombinezonu, kupmy ubranko typu derka, które osłania korpus psa oraz  nie krępujące ruchu kończyn, ubranko nie powinno posiadać gumek pod ogonem. Starajmy się zadbać o to, aby ubranko posiadało  mięciutkie gumeczki pod łapki. Koniecznie musi być dobrze dopasowane a także  wygodne. Gdy nasz pies już zrozumie różnicę w ubranku,  wtedy możemy kupić mu wygodny kombinezon.

Ubrania dla psów muszą być koniecznie produkowane z niezwykłą starannością, ponieważ pies może odmówić współpracy i wtedy nie będzie chciał nosić ubrania, które jest źle uszyte i go uwiera. Natomiast niestaranne odszycie z pewnością spowoduje, że ubranko szybko ulegnie zużyciu i zniszczeniu. Jeśli ubranie naszego psa będzie wygodne oraz estetyczne to pies na pewno będzie nam wdzięczny, że dbamy o niego i zapewniamy mu ciepło.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz