• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@nietuzinkowafotografia.pl

Cukrzyca u psa

Cukrzyca u psa

Cukrzyca u naszych pupili ma podobny przebieg oraz objawy jak cukrzyca u wszystkich chorych ludzi. Do najczęstszych objawów zalicza się między innymi znaczą utratę wagi, jak i również apatię bądź częste oddawanie owego moczu przez naszego czworonoga. Ukazuje się również, że cukrzyca jest bez wątpienia przewlekłą chorobą z grupy metabolicznej, w przebiegu tej, której jednocześnie występują owe upośledzenie występującej przemiany węglowodanowej, jak i również tłuszczowej.

Zalicza się tu również przemianę białkową oraz poszczególne zaburzenia równowagi tak zwanej kwasowo – zasadowej, która jest jednocześnie spowodowana częściowym bądź całkowitym brakiem owej insuliny. Wskazuje się, że owa insulina staje się hormonem produkowanym przez tą trzustkę oraz odpowiedzialnym za obniżanie owego poziomu glukozy we krwi naszego zwierzęcia. Musimy również wskazać, iż działa w sposób przeciwstawny do innego hormonu trzustkowego, a więc glukagonu, który jednocześnie powoduje wzrost poziomu owej glukozy. To właśnie pod wpływem tejże insuliny liczne komórki organizmu pobierają wskazaną glukozę, która bez wątpienia stanowi główne źródło energii.

 W skutek pewnego upośledzenia wydzielania tejże insuliny poprzez trzustkę dochodzi do określonego wzrostu poziomu tejże glukozy we krwi oraz jednocześnie zahamowania transportu do komórek. Musimy mieć więc na uwadze, że organizm pozbawiony bogatego źródła energii jakim jest między innymi glukoza mobilizuje jednocześnie zupełnie inne rezerwy energetyczne, do których zalicza się między innymi białka oraz tłuszcze co jednocześnie prowadzi do aspektu postępującego wyniszczenia tegoż organizmu.

Ukazuje się również, że owy nadmiar glukozy wydalany jest jednocześnie z moczem w tak zwanym cukromoczu. Zaznacza się, że we krwi pojawiają się liczne związki powstałe z tak zwanej przemiany glukozy, czyli tak zwanego ciała ketonowego. Wskazuje się również, że wyróżnia się pewne formy cukrzycy (dokładniej mówiąc trzy): do pierwszej zalicza się insulino zależną, następnie insulino niezależną oraz jatrogenną. Specjaliści wskazują, że do licznych objawów towarzyszących w szczególności cukrzycy zalicza się w szczególności: wzmożone pragnienie i nasilone wydalanie moczu, jak i również gwałtowną utratę masy ciała czy wzmożony apetyt.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz